Technologia jutra. Leczenie i odmładzanie skóry plazmą


Plazma kojarzy się większości z nas z telewizorami. Natomiast to tylko szczypta tego, do czego można ją wykorzystać. Jest bardziej nowoczesnym sposobem terapii stosowanym w medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej niż lasery. Co potrafi?


Czym jest i jak działa plazma

To czwarty stan skupienia obok gazu, cieczy i ciał stałych. Plazma jest zjonizowanym przez działanie wysokiej temperatury gazem, który posiada wysoką energię elektryczną.

Wiązka plazmy z urządzenia Plasma BT działa przez powierzchnię skóry, ale do poziomu naskórka. Jej energia nie wywołuje poparzenia (ma poniżej 40 stopni), w przeciwieństwie do wiązki laserowej. Co oznacza krótszy okres gojenia się skóry niż po laseroterapii (obrzęk utrzymuje się dwa dni, a strupek odpada po 3 - 5 dni). A w dodatku, jony działają sterylizująco i regenerująco. Pod wpływem wysokiego ciśnienia, uszkodzone cząsteczki plazmy łączą się z cząsteczkami bakterii, żeby się ustabilizować. Rozrywają strukturę bakterii i przemieniają je w dwutlenek węgla i wodę.


Efekt zabiegu - zdjęcie przed oraz 7 dni po zabiegu

Jak plazma wpływa na skórę

Urządzenie Plasma BT można stosować na dwa sposoby. Pierwszy: plazma chirurgiczna, zwana igłą - metodą punktową, usuwa blizny, przebarwienia, rozstępy. A także umożliwia wykonanie plastyki górnej i dolnej powieki (tzw. blefaroplastykę niechirurgiczną) oraz ich lifting. Pomocna jest w usuwaniu głębokich zmarszczek, brodawek, przebarwień, plam starczych, włókniaków. Drugi: prysznic plazmowy, działa na większą powierzchnię skóry. Zwiększa przenikanie składników aktywnych oraz stymuluje skórę do regeneracji. Doskonały jest więc m.in. przy leczeniu trądzika - sterylizuje skórę i zabija bakterie odpowiedzialne za powstawanie stanów zapalnych. Zabieg urządzeniem Plasma BT wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 10 minut. Jest znacznie bardziej ekonomiczny niż klasyczna chirurgia.

Cennik - plazma

# Usługa Cena w PLN
1 Plasma - korekta powiek górnych 1000
2 Plasma - korekta powiek dolnych 1000
3 Plasma - korekta powiek górnych i dolnych 1900
4 Plasma - zmarszczki palacza, kurze łapki 900
5 Prysznic plazmowy - terapia trądziku 400
6 Prysznic plazmowy - terapia trądziku (pakiet 5 zabiegów) 1500
7 Prysznic plazmowy - depozycja środków aktywnych 300
8 Prysznic plazmowy - tonowanie i regeneracja skóry 500
9 Plasma - korekta powiek górnych 1000