GPS III


Przywracanie owłosienia (metodą ostrzykiwania skóry głowy koncentratem bogatopłytkowym z własnej krwi pacjenta).


Jak to działa?

Czynniki wzrostu zawarte w płytkach krwi aktywują i pobudzają uśpione mieszki włosowe do produkcji włosa.

Jak często stosować?

Pierwszy zabieg, drugi po 3 miesiącach, następnie raz w roku.

Jakich efektów mogę się spodziewać?
  • zatrzymanie wypadania włosów,
  • stopniowe zagęszczanie owłosienia,
  • narastanie owłosienia w miejscach już pozbawionych włosów.
Informacje

Zabieg mezoterapii skóry głowy przeznaczony jest dla osób, które zauważyły pogorszenie się kondycji włosów lub ich nadmierne wypadanie. Powyższe zmiany mogą pojawiać się na ograniczonej powierzchni lub obejmować całą owłosioną skórę głowy. Istnieje wiele przyczyn nadmiernego wypadania włosów, między innymi:

  • choroby wrodzone
  • krótkotrwałe lub długotrwałe działanie czynników szkodliwych dla włosów, w tym niektóre leki i choroby przewlekłe, stres, choroby przebiegające z gorączką, zabiegi w znieczuleniu ogólnym
  • choroby włosów i skóry głowy
  • zmiany hormonalne

Wskazania do mezoterapii owłosionej skóry głowy są następujące:

  • wypadanie włosów na skutek ubogiej diety, słabego krążenia, zmian hormonalnych w okresie ciąży, laktacji
  • łysienie plackowate
  • słabe i wymagające silnego odżywienia włosy

Cały zabieg przeprowadzony przy wykorzystaniu Systemu GPS III Recover trwa około 60 minut. Lekarz pobiera krew, następnie jest ona odwirowywana w specjalnym separatorze w wirówce. Powstaje w ten sposób koncentrat leukocytarno - bogatopłytkowy (następuje aż 9-krotna koncentracja płytek krwi). Procedura mezoterapii jest wykonywana przy użyciu bardzo cienkiej igły.

Po podaniu śródskórnie osocza bogatopłytkowego w owłosioną skórę głowy następują procesy regenerujące i odbudowujące. Poszczególne czynniki wzrostu oddziałują na skórę głowy stymulująco:

  • PDGF stymuluje podział komórek (mitoza)
  • TGF reguluje namnażanie i różnicowanie komórek
  • VEGF wzmaga unaczynienie

dzięki czemu mieszki włosowe są lepiej odżywione i produkują zdrowsze mocniejsze włosy.

Podstawy krwi

Bez krwi twoje ciało przestanie działać. Każda komórka w organizmie otrzymuje składniki odżywcze z krwi. Statystyczny dorosły ma około 5 litrów (5,3 litry) krwi krążącej w całym ciele. To składa się na około 7 do 8 procent masy ciała. Z tych 5 litrów, 2,75 do 3 litrów to osocze, a pozostała część to żywe komórki (czerwone i białe krwinki, płytki krwi itp.).

Osocze jest cieczą (90% wody). Czerwone i białe krwinki oraz inne substancje unoszą się w osoczu, ponieważ są one rozprowadzane po całym organizmie. Osocze jest transporterem dla komórek.

Czerwone krwinki (RBC), zwane także erytrocytami, są najbardziej liczną grupę komórek krwi. Stanowią one około 40 do 45% krwi. Procent krwi na który składa się z liczba krwinek czerwonych jest często mierzona i nazywa hematokrytem. Przeciętny cykl życia RBC wynosi 120 dni. Kości stale produkują nowe komórki krwi uzupełniając zapas.

Podstawową funkcją erytrocytów jest transport tlenu z płuc do komórek ciała i usunięcia odpadów. RBC zawierają białko zwane hemoglobiną, która przenosi 97% tlenu do komórek ciała. RBC są czerwone tylko ze względu na stężenie hemoglobiny, która jast w kolorze czerwonym.

Białe krwinki (WBC) zwane także leukocytami, są częścią układu odpornościowego i pomagają naszemu ciału w walce z zakażeniami. Kiedy bakterie atakują, leukocyty mogą zaatakować je na różne sposoby. Niektóre będą produkować przeciwciała, które pokonują bakterie. Inne otaczają i pożerają bakterie.

Kropla krwi może zawierać od 7000 do 25000 leukocytów na raz. Gdy liczba leukocytów w krwi wzrasta, jest to oznaką infekcji gdzieś w organizmie. Konsekwentnie wysoka liczba leukocytów jest objawem białaczki, raka krwi. Średni cykl życia WBC wynosi od kilku dni do kilku tygodni.

Płytki krwi nazywane również trombocytami, są lepkie, o nieregularnym kształcie, bezbarwne. Powstają one w szpiku kostnym, a ich cykl życia na ogół trwa 10 dni.

Gdy nagle rana zaczyna krwawić, płytki krwi gromadzą się na ranie i próbują zablokować przepływ krwi. Wapń, witamina K i białka o nazwie fibrynogen pomagają płytkom, tworząc skrzep.

Skrzep zaczyna się tworzyć, gdy krew jest wystawiony na działanie powietrza. Płytki wyczuwają obecność powietrza i zaczyna się rozpadać (degranulacja). Reagują one z fibrynogenem, aby rozpocząć tworzenie fibryny, która przypomina cienką nić. Nici fibryny następnie zaczynają tworzyć sieć, która staje się pułapką dla komórek krwi w jej obrębie. Taka siatka komórek krwi twardnieje wysychając i tworzy skrzep, lub strup.

W takim skrzepie fibrynowym powstającym w miejscu rany, płytki rozpadają się uwalniając czynniki wzrostu.

Przykładowe ceny zabiegów GPS III:

# Usługa Cena w PLN
1 GPS III 3 ml (znieczulenie krótkie dożylne) 2500
2 GPS III 6 ml (znieczulenie krótkie dożylne) 3000