Podniesienie piersi


Nie od dziś wiadomo, że piękne i jędrne piersi to marzenie wielu kobiet. Niestety, z różnych przyczyn takich jak karmienie piersią lub utrata kilogramów sprawia, że skóra robi się wiotka i obwisła a my nie możemy obejść bez staników typu push-up. Jeśli mamy dosyć już wklepywania kremów ujędrniających a chcemy żeby piersi były pełne i wyżej osadzone, czas pomyśleć o operacyjnej plastyce biustu.


Istnieje kilka technik podniesienia piersi, ale najczęściej wykonuje się ten zabieg z jednoczesną rekonstrukcją objętościową, czyli powiększeniem biustu implantami. Taki zabieg daje najlepszy efekt pooperacyjny ładnie wypełniając piersi, ponieważ, nawet w przypadku większego biustu, w trakcie zabiegu podnoszenia usuwana jest znaczna część tkanek, co znacznie je zmniejsza- ok. 1 rozmiar. Blizny, w zależności od techniki, przebiegają: w przypadku pełnego podniesienia(kwalifikują się do niego kobiety z dużym opadaniem piersi) wokół otoczki brodawki sutkowej, pionowo pod brodawką i w fałdzie podpiersiowym (blizna w kształcie kotwicy) lub w przypadku podniesienia wokółotoczkowego, tylko wokół otoczki sutkowej (takiej operacji w naszej klinice poddała się Katie Novak, modelka i prezenterka TVN Turbo oraz stacji TTV - zdjęcia można znaleźć tutaj). W trakcie zabiegu często redukuje się również wielkość brodawki. Blizny po kilku miesiącach znacznie bledną i stają się praktycznie niewidoczne.Efekt przykładowej operacji podniesienia i powiększania piersi w Medical Esthetic


W trakcie zabiegu zakładane są szwy wchłanialne, ale przez 14 dni należy regularnie zmieniać opatrunki. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym więc pacjenci zostają w klinice do następnego dnia. Przez sześć tygodni należy nosić specjalny biustonosz i czasami pas pooperacyjny. Do czterech tygodni po podniesieniu piersi należy unikać czynności wymagających wysiłku fizycznego takich jak pranie ręczne, sprzątanie a do częściowej aktywności fizycznej można wrócić po sześciu tygodniach-ośmiu tygodniach. Powrót do pełnej aktywności wskazany jest po 3-6 miesiącach (przy jednoczesnym wypełnieniu piersi implantami).

Pacjenci o nas

Klinika Medical Hair & Esthetic to ekskluzywna, profesjonalna klinika, ale tak naprawde czułam sie tam jak w domu. Rewelacyjna opieka, zaufana, wykwalifikowana kadra lekarzy i przesympatyczny personel sprawił, że czas rekonwalescencji był o wiele lżejszy.

Katie Novak

prowadząca stacji TVN Turbo i TTV, fotomodelka


Dodatkowe informacje
  • Rodzaj znieczulenia: Ogólne
  • Czas trwania zabiegu: 1,5 - 3 h
  • Pobyt w klinice: 1 dzień