Peelingi chemiczne


Peeling to podstawowy zabieg jaki oferuje nowoczesna dermatologia estetyczna. Jest to zabieg który może w nieinwazyjny sposób zlikwidować widoczne defekty urody np. ślady po trądziku, przebarwienia. Utrzymuje również młody, zdrowy, wygląd skóry, wygładza widoczne drobne zmarszczki i hamuje powstawanie nowych. Obecnie zaleca się go każdej kobiecie której zależy nie tylko na poprawieniu wyglądu ale przede wszystkim opóźnieniu procesu starzenia się skóry. Peeling jest inwestycją w urodę i zdrowie skóry. Szybko poprawi kondycje skóry i sprawi że będzie można cieszyć się ładnym wyglądem.


Peeling kwasem migdałowym alkoholowym - MANDELAC - 40%

Kwas migdałowy pozyskiwany jest z ekstraktu z gorzkich migdałów. Ma większą cząsteczkę niż kwas glikolowy, dzięki czemu działa na skórę mniej drażniąco. Z tego względu polecany jest w szczególności dla osób z wrażliwą skórą, nietolerującą kwasów owocowych (AHA).

Wskazania
  • słaby i umiarkowany trądzik,
  • przebarwienia,
  • trądzik różowaty,
  • melasma naskórkowa,
  • zanieczyszczenia skóry (zaskórniaki),
  • rozszerzone pory,
  • skóra tłusta, łojotokowa.
Peeling medyczny Yellow Peel

To jeden z najbardziej znanych i lubianych peelingów. Jego główne zalety to wysoka skuteczność i znikoma agresywność. Yellow Peel może usuwać naskórek na różnych poziomach, dlatego jest stosowany zarówno do redukcji przebarwień, jako ujędrniający zabieg przeciwzmarszczkowy jak też peeling oczyszczający i rozświetlający skórę. W pierwszej fazie peelingu działają kwas glikolowy i salicylowy - wywołują złuszczanie, odnowę naskórka i rozświetlenie twarzy. W drugiej fazie kwas retinowy i witamina C działają stymulująco - pobudzają produkcję kolagenu, elastyny i glikozamin, dzięki czemu skóra nabiera jędrności. Trzy inne składniki: kwas fitowy, kojowy i azelainowy usuwają istniejące przebarwienia i zapobiegają powstawaniu nowych. Działanie stymulujące Yellow Peel daje świetne efekty w zabiegach odmładzających okolicę oczu.

Jak wygląda zabieg Yellow Peel?

Yellow Peel jest zabiegiem wykonywanym wyłącznie przez lekarza i jest zupełnie bezbolesny. Przed peelingiem skóra jest oczyszczana preparatem Pre Peel Cleanser, który jest nakładany na 20-30 minut, a następnie zmywany wodą. W pierwszej fazie zabiegu jest wykonywany żelowy peeling powierzchniowy Alfa&Beta Complex Gel, który pozostaje na skórze od kilkudziesięciu sekund do kilku minut, w zależności od wrażliwości skóry. Podczas tej fazy pacjent najczęściej odczuwa pieczenie i jest to sygnał do usunięcia preparatu. Należy go zmyć wodą i dokładnie osuszyć skórę. Następnie nałożyć Yellow Peel i co 15-20 minut nakładać kolejne warstwy peelingu. Każda warstwa zmywana jest wodą. Ilość warstw ustala lekarz, jest uzależniona od wskazań do zabiegu.

Bezpośrednio po peelingu może (ale nie musi) pojawić się zaczerwienienie i lekki obrzęk skóry - są to normalne reakcje, a ich występowanie gwarantuje osiągnięcie dobrych efektów. Opisana procedura może wyglądać inaczej, jeśli lekarz podejmie decyzję o przeprowadzeniu indywidualnego protokołu. Z reguły w 3 dniu od zabiegu zaczyna się niewielkie złuszczanie skóry, które nie stanowi ograniczenia dla osób aktywnych zawodowo i towarzysko. Po zabiegu bardzo ważne jest intensywnie nawilżanie i ochrona skóry. Peeling może być powtarzany co 30 dni, aż do momentu uzyskania pożądanego efektu lub w trybie ustalonym przez lekarza.

Kiedy zrobić Yellow Peel?

Wskazania do zabiegu to drobne zmarszczki i wiotkość skóry, fotostarzenie, zmarszczki i wiotka skóra wokół oczu, przebarwienia na twarzy i dłoniach, blizny i pozostałości po trądziku, łojotokowe zaburzenia skóry.

Maska tretinoinowa SKINFIT

Maska tretinoinowa SKINFIT jest wyjątkowym produktem w swojej klasie. Działanie przeciwtrądzikowe i przeciwstarzeniowe tretinoiny zostało dokładnie udokumentowane przez ostatnie 50 lat. Przedłożone stosowanie tretinoiny wiąże się jednak z wystąpieniem "retinoid dermatitis", co objawia się zaczerwieniem skóry, uczuciem pieczenia, swędzenia wystąpieniem obrzęku. Z tych właśnie powodów tretinoina jest stosowana w medycynie w formie kremów i lotionów o niskiej koncentracji (kremy 0,025-0,05%, lotiony do 1%).

Dlaczego maska?

Formuła maski zawiera odpowiednio 5-10-15 % i pozwala na użycie tak wysokiej koncentracji tretinoiny bez ww. efektów ubocznych, jednocześnie gwarantując bardzo szybkie uzyskanie pozytywnego efektu. Ze względu na okluzyjną formę maski i jej farmaceutyczną recepturę uzyskujemy większą penetrację tretinoiny, co pozwala nam zredukować ilość aplikacji. Uzyskujemy szybkie efekty poprawy jakości skóry, bez efektów ubocznych stosowania tretinoiny. Skinfit proponuje nowy koncept użycia tretinoiny w postaci maski peel-off. Opatentowana formuła gwarantuje lepszą absorpcję składników aktywnych, dla uzyskania najlepszych efektów.

Retises CT

Retises CT jest to piling dwufazowy. Najpierw aplikowana jest na twarz, szyję i dekolt ampułka z witaminą C, a następnie maska z retinolem i kwasem mlekowym. Zalecana dla dojrzałej matowej skóry z dużą ilością zmarszczek i plam barwnikowych. Preparaty stworzone w oparciu o kwas glikolowy i substancje łagodzące. Głęboko oczyszczają skórę i obniżają jej pH. Są zalecane jako przygotowanie przed nałożeniem każdego peelingu Mediderma.

Przykładowe ceny zabiegów peelingów chemicznych:

# Usługa Cena w PLN
1 Peelingi chemiczne 200 - 400