Azzalure / Vastabel / Botox


Azzalure / Vistabel / Botox czyli toksyna botulinowa, popularnie nazywany po prostu "botoksem". Nie jest wypełniaczem jak produkty na bazie kwasu hialuronowego jak Stylage lub Restylane. Niniejsze pozycje są środkami wygładzającymi zmarszczki poprzez ich wypełnienie, stosowanymi w przypadku zmarszczek lub zapadniętej skóry; które wymagają takiego postępowania. Natomiast "botoks" działa poprzez rozluźnienie mięśni twarzy i powodujących powstawanie zmarszczek.


Przewyższa on wszystkie sposoby leczenia przez wypełnianie w zakresie eliminacji głębokich, pionowych bruzd pomiędzy brwiami (linie gniewu), poziomych zmarszczek na czole (linie zdziwienia) oraz kurzych łapek (linie mrużenia) rozchodzących się od zewnętrznych kącików oczu. Może również znaleźć zastosowanie w przypadku linii otaczających usta, linii po obu stronach nosa, zmarszczek lub linii na szyi. Ponieważ "botoks" nie wywołuje reakcji alergicznych, nie wymaga wykonywania wcześniejszego testu.

Dobra wiadomość jest taka, iż igła stosowana do wykonywania zastrzyków jest cieńsza od średnicy włosa, a okres po zabiegowy nie wiąże się ze stopniowym powrotem do normalnej aktywności. Efekty możemy podziwiać już po 2-3 dniach i utrzymują się do 6-8 miesięcy.