Aqualyx


Liposukcja bez skalpela.


Bezdyskusyjnym pozostaje fakt, że zadowolenie z własnego wyglądu pozytywnie wpływa na każdą dziedzinę naszego życia. Płaski i pięknie wymodelowany brzuch jest marzeniem niejednej osoby. W niektórych miejscach tkanka tłuszczowa, pomimo diety i ćwiczeń, nie znika. Jeszcze do niedawna jedynym rozwiązaniem na pozbycie się niechcianych "fałdek", było odessanie tłuszczu, tzw. liposukcja. Rozwiązanie bardzo skuteczne, ale inwazyjne, które wyłącza pacjenta z życia codziennego.

W latach ‘90 w Brazylii, a następnie we Włoszech po raz pierwszy zastosowano roztwór fosfatydylocholiny (lek Lipostabil – duzo wczesniej wykorzystywany w medycynie ogólnej) w zabiegach estetycznych, redukcji worków tłuszczowych dolnej powieki i usuwania zółtych kepek i tłuszczaków (prof. S. Maggiori - Włochy). Od samego początku zabiegi z wykorzystaniem roztworu fosfatydylocholiny były niewłaściwie nazwane mianem LIPOLIZY INIEKCYJNEJ. Myślano, że głównym składnikiem działajacym jest fosfatydylocholina i że powoduje ona zmniejszenie objętości komórki tłuszczowej (proces lipolizy). W rzeczywistości to zupełnie inny czynnik i zupełnie inny proces powodował redukcje tkanki tłuszczowej. Z badań prowadzonych w 2005 roku, przez zespół lekarzy pod kierownictwem prof. Motolese (Włochy), wynikało, że substancją działająca na tkankę tłuszczową w roztworze fosfatydylocholiny nie jest sama fosfatydylocholina ale deoksycholan sodu – silna substancja doprowadzajaca do całkowitego zniszczenia komórek tłuszczowych. Na podstawie tych badań, w 2007 roku, prof. Motolese rozpoczął pracę nad nowym preparatem, który z założenia miał działać całkowicie niszcząc komórkę tłuszczową czyli miał wywoływać proces adipocytolizy, a nie jak sądzono lipolizy. Prace te doprowadziły do opracowania nowej techniki iniekcyjnej – Intralipoterapii i preparatu – Aqualyx®.

Aqualyx® to dziś jedyny na świecie, zarejestrowany preparat do zabiegów iniekcyjnego usuwania tkanki tłuszczowej, a technika intralipoterapii została uznana za najbezpieczniejszą technikę iniekcyjną w redukcji tkanki tłuszczowej.Efekt przed/po działania Aqualyx®


Niestety jeszcze dziś oferowane są zabiegi przy zastosowaniu fosfatydylocholiny (PDC) określane błędnie lipoliza iniekcyjna. Warto podkreślić, że preparaty te nie są zarejestrowane jako preparaty do iniekcji ze wskazaniami do redukcji tkanki tłuszczowej. Od momentu pojawienia sie Aqualyx® każdy pacjent zyskał możliwość usunięcia tkanki tłuszczowej w sposób zupełnie nieinwazyjny i zdecydowanie tańszy.

Pamiętaj!

AQUALYX® NIE ZASTĘPUJE LIPOSUKCJI. JEST ZABIEGIEM ZNACZNIE ŁAGODNIEJSZYM, WYRÓŻNIA SIĘ NIEOPERACYJNYM POSTĘPOWANIEM, ZNACZNIE MNIEJSZĄ URAZOWOŚCIĄ DLA ORGANIZMU I NIE WYŁĄCZA PACJENTA Z CODZIENNEGO FUNKCJONOWANIA.

Jak działa Aqualyx?

To roztwór bez fosfatydylocholiny, w którym głównymi, działającymi na komórkę tłuszczową substancjami są detergenty (typu deoksycholan sodu). Detergent rozpuszcza tłuszcz i niszczy błonę komórkową – zachodzi proces adipocytolizy. Aqualyx® wstrzyknięty w tkankę tłuszczową powoduje niszczenie komórek tłuszczowych, które transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki. W przeciwieństwie do stosowanych powszechnie roztworów fosfatydylocholiny preparat Aqualyx® jest:

 • bezbolesny i bardziej skuteczny;
 • nieinwazyjny (od 1 do 2 wkłuć);
 • szybszy - mniejsza liczba koniecznych zabiegów do uzyskania efektów;

Jakie okolice ciała można poddać zabiegowi?

Aqualyx® możemy zastosować w takich miejscach jak:

 • kończyny górne (w okolicach tricepsu);
 • fałdy na plecach (poniżej żeber);
 • brzuch;
 • biodra;
 • "bryczesy";
 • okolica podpośladkowa;
 • wewnętrza strona ud;
 • wewnętrza strona kolan;
 • podwójny podbródek/modelowanie kontury żuchwy;
 • ginekomastia męska;
 • tłuszczaki;
 • bawoli karczek (po terapii antyretrowirusowej).

Kto jest najlepszym kandydatem do tego zabiegu?

Najlepsze efekty osiągalne są u pacjentów z odpowiednią wagą lub lekką nadwagą z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu. Zwłaszcza w przypadku takich miejscowych otłuszczeń u kobiet, w takich miejscach jak: biodra, bryczesy, wewnetrzna strona kolan, które nie ulegaja redukcji pomimo ćwiczeń i diety.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami są: ostre choroby nerek i wątroby, cukrzyca, choroby tarczycy, choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem, stałe stosowanie leków rozrzedzajacych krew. Zabiegów nie wykonuje się również u ciężarnych oraz kobiet karmiących piersią.

Aqualyx® - bezpieczeństwo preparatu

Aqualyx® jest jedynym na świecie materiałem medycznym zarejestrowanym ze znakiem CE do redukcji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, wyłacznie iniekcyjną techniką intralipoterapii. Dodatkowe bezpieczeństwo gwarantuje pacjentowi fakt, że upoważnieni do wykonywania takich zabiegów są wyłącznie lekarze, którzy odbyli specjalistyczne przeszkolenie i jest to zasada rygorystycznie przestrzegana przez polskiego dystrybutora firmę Fenice sp. z o.o. z Warszawy.